Szkolny Punkt Konsultacyjny w Limerick rozpoczął swoją działalność 6 stycznia 2007 roku. Inicjatorką jej powstania była pani Dorota Wańdoch, która pierwsza dostrzegła potrzebę utworzenia szkoły na terenie Limerick. Szkoły, w której dzieci mogłyby uczyć się języka polskiego, geografii oraz historii Polski. Przez pierwsze pół roku do szkoły uczęszczało 86 uczniów kształcących się pod bacznym okiem czworga nauczycieli.
Rok szkolny 2007/2008 ukończyło już 240-tu uczniów. W roku bieżącym roku będzie nas jeszcze więcej - w obecnej chwili szkoła liczy ok. 500-set uczniów.

W obecnym roku szkolnym w szkole wykładane są - jako przedmioty obowiazkowe:

• - język polski
  • - wiedza o Polsce
A przedmioty dodatkowe, organizowane przez stowarzyszenie "Polonijna Organizacja Oświatowa" to:
  • - matematyka
  • - religia
Dokładane są wszelkie starnia, by w szkole odbywały się zajęcia pozalekcyjne w formie różnych kół zainteresowań.
  • - taneczne
  • - szachowe
  • - gimnastyczne
  • - plastyczne